Aktualności

18 lipca 2019 13:54 | Aktualności

WAKACJE Z LOK "WSPÓLNOTA" 2019

Sezon wakacyjny z Lokalnym Ośrodkiem  Kultury „Wspólnota” powitały dzieci ze Zgłobnia, Woli Zgłobieńskiej, Nosówki ,Kielanówki i Racławówki na tygodniowych turnusach półkolonijnych.
 Odbyły się one w dwóch terminach: I – dla Racławówki i Kielanówki w dniach 24-28 czerwca b.r.  II – dla Woli Zgłobieńskiej, Zgłobnia i Nosówki  w dniach 1-5 lipca 2019.
 
 Oba turnusy, identyczne co do programu obfitowały w liczne atrakcyjne wyjazdy, a były to : wycieczka do Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze, wycieczka dwudniowa w Góry Świętokrzyskie, gdzie dzieci zwiedziły Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej, weszły na Święty Krzyż i zwiedzały Opactwo Benedyktyńskie, Muzeum Ojców Oblatów, oglądały rumowisko skalne – gołoborze, zwiedzały Park Miniatur, Muzeum Minerałów i Skamieniałości „Św. Katarzyna” oraz w formie interesującej gry terenowej poznawały Kielce. odwiedziły również Rezerwat Geologiczny ”Kadzielnia”, oglądały Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz zwiedzały ruiny zamku w Chęcinach
 Nocleg zaoferował półkolonistom 4 * hotel „Uroczysko”.
 Dzieci z II turnusu zamiast „Zatorlandu” spędziły czas w Parku Rozrywki i Miniatur w Bałtowie.
 Ponadto dzieci miały możliwość wyjazdu w Bieszczady i zwiedzania Muzeum przyrodniczo-łowieckiego w Nowosiółkach, obejrzenia panoramy Zalewu Solińskiego i rejsu statkiem po zalewie, czy pobytu w mini-zoo w Myczkowcach.
 Na koniec każdego turnusu uczestnicy obejrzeli wakacyjny film w kinie Helios, zjedli posiłek z atrakcją w Mc’Donaldzie i bawiły się w plenerze korzystając z placu zabaw na Lisiej Górze nad Wisłokiem. Mamy nadzieję że ofertą przygotowaną przez LOK Wspólnota dostarczyłyśmy dzieciom wspaniałych wrażeń, które utkwiły im na długo w pamięci.
 

 Zapraszamy na fotorelację: 

https://www.facebook.com/pg/Lokalny-Ośrodek-Kultury-Wspólnota-w-Zgłobniu-2069025556701458/photos/?tab=album&album_id=2360444610892883

Przeczytano: 443 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: